AKP de HDP de Grup Yorum’a rahat vermedi

akp-de-hdp-de-grup-yoruma-rahat-vermedi-1503151200_m

AKP de HDP de Grup Yorum’a rahat vermedi

Grup Yorum üyeleri bugün Van konserinde HDP’liler, Taksim’deki bilet dağıtma eyleminde AKP’nin polisleri tarafından müdahaleyle karşılaştı.

Grup Yorum’un Van’daki Diren Düğün Salonu’nda yapılacak olan konseri öncesinde salon işletmecilerinin tehdit edildiği öne sürüldü. Odatv’nin edindiği bilgilere göre, salonun tehdit edenin HDP’ye yakınlığıyla bilinen Mezopotamya Kültür Merkezi’nin bir çalışanı olduğu öne sürüldü. Mezopotamya Kültür Merkezi tehdit iddialarını yalanlarken Van konseri öncesinde HDP’nin konseri boykot edeceği yönünde sosyal medyada mesajlar paylaşılmıştı.

GrupYorum üyesi Caner Bozkurt, Kobani’yle ilgili geçen hafta verdiği röportajda “Devrim dersiniz, biz öyle düşünmüyoruz. Ben, kişisel olarak Marksist-Leninist bakış açısına sahip bir devrimci olarak devrim olarak nitelendirmiyorum” sözleri üzerine HDP’ye yakın isimler tarafından tepki görmüştü.

Grup Yorum üyeleri ise düğün salonunun önünde dinleti yapıp durumu protesto etti.

TAKSİM’DE POLİSİN BİLET DAĞITMA YASAĞI

Grup Yorum üyeleri bu yıl 5’incisini yapacakları Bağımsız Türkiye konseri için Taksim’de bilet dağıtmak isteyince polis müdahale etti.

12 Nisan 2015 Pazar günü Bakırköy Belediyesi Cumartesi Pazarı Alanı’nda yapılacak konser için Grup Yorum üyeleri Taksim’de bilet dağıtmak istedi. Konser için bilet dağıtımına polisin müdahalesi dikkat çekti. Grup Yorum üyelerinin Taksim’e girmesine polis izin vermeyince oturma eylemi yapıldı.

Polisin konser bileti dağıtımını engellemesine Grup Yorum üyeleri tepki gösterdi.

odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=akp-de-hdp-de-grup-yoruma-rahat-vermedi-1503151200