Dersime gitme..

Bahçeli’nin Dersime gitmesi  bir oyun, bir senaryo bir provokasyon

Yaptığı ırkçı açıklamalar ve nefret söylemiyle Dersimlilere ve Alevi toplumuna hakaret eden MHP lideri kafatasçı Devlet Bahçeli’nin Dersim’e gitmesinden rahatsızız.

Dersim ve Alevi toplumuna hakaret eden Devlet Bahçeli’nin 28 Kasım 2014 tarihinde Dersim’e yapmayı planladığı gezi tahrik ve provokasyondur, MHP lideri İl teşkilatının olmadığı Dersim’e hangi amaç ve yüzle gitmektedir?

Bizler, kafatasçı MHP’yi; Dersim, Maraş, Çorum, Sivas, Gazi ve Gezi’den tanıyoruz. Birçok insanımızın katili olan bu partinin liderinin açık meydan okumasını yeni katliam, soykırım girişimi ve tehdidi olarak anlamaktayız.

Dersim halkı 1937-1938 yıllarında kendisine yapılan bu zülüm üzerine devletten özür beklerken Bahçeli’nin Dersimin değerlerine hakaret içeren açıklamasını gidip Dersim’de söyleyeceğim demesi Dersim halkına geçmişte yapılan bu katliamı gerekirse bugün de yapacağı anlamına gelmektedir.

Devlet Bahçeli’yi bu tavrı ve kastını aşan sözlerinden dolayı şiddetle kınıyoruz. Kendisine tavsiyemiz Dersim’e gitmemelidir.

Yaşanacak olumsuzluk ve provokasyonlardan MHP ve AKP hükümeti sorumlu olacaktır.

 

 

ESENYURT DERSİMLİLER DERNEĞİ