Munzur Festivali’nin Tarihi Belli Oldu

Dersim Belediyemizin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne ilişkin toplantılar sona erdi.
Dersim Belediyemiz tarafından her yıl düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin 16’ncısı “Birliğimiz dirliğimizdir dirliğimiz barışımızdır, doğama kültürüme ve irademe dokunma! “ şiarıyla 28-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Belediye Eş Başkanımız Mehmet Ali Bul, HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. Alınan toplantıda festivalin şiarı ve tarihleri netleşti. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Belediye Eşbaşkanımız Mehmet Ali Bul, tüm Dersimli dostlara çağrıda bulunarak, Dersim’e gelerek kültür, inanç, doğa ve geleneklerine sahip çıkması çağrısında bulundu. Bu yılki festivalimizde konser ve müzik dinletilerinin olmayacağını belirten Bul, sadece kutsal mekânlara ziyaret ve paneller şeklinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Aralarında Belediye Eşbaşkanı Mehmet Ali Bul’un da bulunduğu Festival Tertip Komitesi gün içerisinde festival için Valiliğe başvuruda bulunacak.