Şehy Bedreddin Destanı

Esenyurt Kültür Sanat Derneği ve Esenyurt Dersimliler Derneği’nin organizasyonu ile bu akşam Esenyurt’ta sahnelenen “Nazım’dan Bedreddin’e Şeyh Bedreddin Destanı” müzikali, yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

Ali Yıldırım’ın hem derlediği hem de oynadığı oyun Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Reyhan Yüksel ve Burak Şahinkaya’nın müziklerini yaptığı oyun izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Çok sayıda Esenyurtlu’nun izlediği oyunu ÖDP Esenyurt İlçe Başkanı Yakup Özarslantürk, CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Başkan, Avcılar’ın Bağımsız ve Sosyalist Belediye Başkan Aday Adayı Savaş Karabulut, Esenyurt Yeşilkent Mahalle Muhtarı Ahmet Fidan, CHP Esenyurt İlçe Sekreteri Saim Kendir, CHP Meclis Üyesi Aday Adayı Gül Güyük, Atatürkçü Düşünce Derneği Bahçeşehir Şube Başkanı Abdullah Kaya, İşadamı Sarıbey Koçali, Ayhan Demir, Fahri Atabay, Serap Atabay, Selçuk Günerhan, Gazeteci Yazar Mustafa Dolu, Savaş Karabulut ve Emektar Daktilo Dergisi okurları da izledi.

Büyük şairimiz Nazım Hikmet’in Şeyh Bedreddin Destanı’ndan uyarlanan oyunda Ali Yıldırım Şeyh Bedreddin’i canlandırırken, Reyhan Yüksel ve Burak Şahinkaya da türküleriyle Yıldırım’a eşlik etti.