SURUÇ’TA KATLEDENLERİN SORUMLUSU AKP’DİR

SURUÇ’TA KATLEDENLERİN SORUMLUSU AKP’DİR

 

Bugün Suruç’tan Kobané’ye gitmek isteyen Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 kişiye yönelik katliam saldırısı yapıldı. Amara Kültür Merkezi’nde birraya gelip basın açıklaması yapmak isteyen halka yönelik katliam saldırısında, 31 kişi katledilirken, onlarca insan yaralandı. Yaralılara sahip çıkanlara polis saldırdı.

Bizleri katledenleri iyi tanırız. Maraş’tan, Çorum’dan, Sivas’tan,  köy yakmalardan, 19 Aralık’tan,  Reyhanlı’dan,  Roboski’ den,  Amed’den… Birer onar, çoluk çocuk, genç yaşlı,  kadın erkek katledildik. Her katledildiğimiz de aynı yalanlarla aynı senaryolarla karşımıza çıkarlar. Ama yüzyıllardır katledilen bizler, katillerimizi çok iyi tanıyor biliyoruz… Bizleri katleden emperyalizm ve işbirlikçi AKP’dir. İŞİD diyerek kendilerini aklayamazlar. İŞİD’i yaratan besleyen, tırlar dolusu silah götüren, onları eğiten emperyalizm ve işbirlikçi AKP, yalanlarla kimseyi kandıramaz. Katlederek bitireceklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar. Hayır bitiremezsiniz.

Suruç’ta katledilen insanlarımızın, başta SGDF’li dostlarımız olmak üzere ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı dostlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Acılarını paylaşıyoruz.

Halkımızın başı sağolsun.

ESENYURT DERSİMLİLER DERNEĞİ