Derneklerden sağduyu çağrısı

dernekleEsenyurt’ta faaliyet gösteren 34 il derneği ve federasyon üyeleri, ortak bir basın açıklaması yaparak sağduyu çağrısında bulundu.Esenyurt’ta IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek isteyen grup ortalığı savaş…
Esenyurt’ta faaliyet gösteren 34 il derneği ve federasyon üyeleri, ortak bir basın açıklaması yaparak sağduyu çağrısında bulundu.

Esenyurt’ta IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek isteyen grup ortalığı savaş alanına çevirmişti. Esenyurt İl Dernekler Birliği üyeleri, eylemlerin son bulması amacıyla bir basın açıklaması yaparak herkesi sağduyulu davranmaya davet etti. Aralarında Tokat, Ardahan, Kars, Samsun, Muş, Siirt, Erzincan’ın da yer aldığı 34 dernek ve federasyonu temsilen Esenyurt İl Dernekler Birliği adına Murat Baduralkan bir açıklama yaptı. Baduralkan, Türkiye’nin iç huzurunu tehlikeye sokan olaylara sebebiyet verenleri ve buna çanak tutanları kınadıklarını söyledi.

Dernek ve federasyon temsilcilerinin de hazır bulunduğu açıklamada Baduralkan şöyle konuştu: “Ülkemizi çıkmaza sürükleyen bu tip olaylar karşısında toplumuzun tüm kesimlerini sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Başta siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm halkımızın birlik, beraberlik içinde olmasını bu olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Roman, Göçmen, Alevi, Sünni olmak üzere IŞİD terörü hepimizin lanetlediği ortak hedefimizdir. Kardeşlik ile bunun üstesinden geleceğimizi tüm kamuoyuna duyururuz.”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir