Dersimliler ‘den ” İşçi Ölümlerine Son! “

Dersimliler ‘den  ” İşçi Ölümlerine Son! ”

Esenyurt Dersimliler Derneği, Tiyatro Simurg’un ‘’Ah Şu Tersaneler‘’ adlı oyununu 6 Aralık Saat 18.00 de tiyatro severlerle buluşturdu.

Daha önce 28. Kasımda  oynanacak oyun Diyarbakır Baro Başkanı Tahir ELÇİ’nin öldürülmesinden dolayı ertelenmişti, tiyatro oyunu  6 Aralık Pazar günü Tahir Elçi Nezdinde yaşamını kaybeden tüm demokrasi şehitleri için yapılan saygı duruşunun ve  sinevizyon  gösteriminin  ardından Mehmet Esatoğlu’nun yazıp yönettiği, Hale Üstün, İbrahim Karamemet, Mehmet Esatoğlu’nun oynadığı, ışık- efektini Sadık Yürekli ve Neriman Uysal’ın yaptığı oyun, 6 Aralık Pazar akşamı Esenyurt Dersimliler Derneği’nde beğeniyle seyredildi.

Oyun, İtalya’nın Cenova kentinden getirildiği sırada Aliağa’da karaya oturan ‘’Aşk Gemisi’’nin söküm işlemi sırasında hayatını kaybeden işçileri ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan Ayamama Deresi kayıpları üzerinden ülkemizdeki iş kazaları ve meslek hastalıkları gibi önemli toplumsal olayları konu alıyor. Oyunun sonunda , Tiyatro Simurg ekibine teşekkür edildi