Erdoğan, Berkin Elvan’a ‘Terörist’ Dedi!

berkin-elvan-ekmek  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle yaşamını yitiren Berkin Elvan üzerinden siyaset yapmaya devam etti. Erdoğan’a göre “Berkin Elvan teröristlerin maşasıymış!”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, II. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu’nda konuştu. İsmini anmadan Berkin Elvan’a dair açıklamalarda bulundu. Yine Berkin Elvan’a kin kustu.

Erdoğan, “İstanbul’da talihsizce ölen çocuk için yalan ifadelerle ‘ekmek almaya gidiyordu’ dediler, halbuki hiç alakası yok. Maalesef terör örgütünün maşası olmuş durumdaydı” dedi.

İşte Erdoğan’ın o sözleri

“Geçen yıl Gezi olayları sırasında yaralanan ve sonrasında maalesef hayatını kaybeden bir çocuğun üzülerek ifade ediyorum, ölü bedeni üzerinden her türlü aşağılık saldırıya maruz kaldık. Bir çocuğun talihsiz ölümünü reklam aracı yapacak kadar, muhalefet aracı yapacak kadar, istismar vasıtası yapacak kadar alçaldılar.
Günlerce manşetlerle, sokak olaylarıyla, içeriden ve dışarıdan kampanyalarla bize, akla, vicdana, edebe sığmayacak saldırılar yaptılar. Ta okyanus ötesinden ölen çocuğun mezhebine de vurgu yaparak, timsah gözyaşlarıyla taziyeler yayınladılar. Ancak bu gösteriler sırasında ateşli silahla kasten öldürülen Burak hiç kimsenin dikkatini çekmedi, hiç kimsenin vicdanına dokunmadı. Daha önceki hafta Diyarbakır’da vahşice öldürülen 3 genç o malum çevrelerin ilgi alanlarına hiç girmedi.”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir